Konkurrencevindere

Se nedenfor, om du er blandt de heldige vindere af lækre præmier på hjemmesiden ...

Vores Børn

December:

Julekalender 2015:
1. december – Gavekort til Ugleunger
Aase Hansen

2. december – Gavekort til Legeakademiet
Jessie Holmslykke

3. december – Årskort til Den Blå Planet
Kristina Skov Jensen

4. december – Legeslot fra Legekæden
Mona Suldrup

5. december – Gavekort til Noa Noa
Susanne Svendsen

6. december – Dukkehus fra KidKraft
Louise Jensen

7. december – Gavekort til Legeakademiet
Marisha Høst

8. december – Sutter fra Navnesutten.dk
Maiken Sørensen
Lone Kragge
Maria Mouritsen

9. december – Eye Q tabletter
Hanne Jensen
Bettina Abildskov Nielsen

10. december – Lege Wear gavekort
Ester Hansen

11. december – Gavekort til Ugleunger
Lisbeth Andersen

12. december – Brystpumpe fra Minior
Jeanne Nordrum

13. december – Sutter fra Navnesutten.dk
Lone Larsen
Tina Mi Elkjær Andersen
Lisbeth Madsen

14. december – Gavekort til Dayz Resorts
Kurt Skogemann

15. december – Årskort til Den Blå Planet
Solvej Winther

16. december – Momomega fra Novosol
Susanne Jensen
Britta Falck Hansen
Olga Jensen

17. december – Babyboks fra Weledas
Sidsel Larsen
Lene Jørgensen
Lea Marian Nielsen
Anna Grethe Troelsen
Jette Jensen-Danok
Inger-Marie Pittioni
Jonna Møller
Vicki Andersen
Stine Nylev
Marianne Røjgård

18. december – Autostol fra Römer
Cecilie Schlütter

19. december – 10 turs kort til Racehall
Lillian Engelhard Eriksen

20. december – Gris fra Units
Anton Richter-Sachse

21. december – Gavekort til Dayz Resorts
Sonja Zattlander

22. december – Gavekort til Hamleys
Ricky Hansen

23. december – Gavekort til Hamleys
Jette Christensen

24. december – Brystpumpe fra Minior
Lotte Jessen

 

Vinder af Playmobil pakke
Beannie Kauling Sloth

 

November 2015

Den heldige vinder af 1000,- til enten Ønskebørn eller Toys’r’us fra National Geographics

Ole Hansen, Værløse

 

Oktober 2015

Den heldige vinder af et komplet sæt vinterovertøj fra LEGO Wear

Jane Nielsen, Frederikshavn

 

September 2015

Den heldige vinder af enten en Stokke Tripp Trapp højstol eller en Stokke Steps

Benja Nielsen

 

August 2015

Den heldige vinder af en kasse med KIMS økologiske SBRØD

Linda Zoega Christiansen

 

Den heldige vinder af Supreme grydeserie fra OBH samt gavekort på 500,- til Coops butikker

Mille Andersen

Den heldige vinder af gavekort til Small Danish Hotels

Julie Rosendal Jensen, Barcelona

Den heldige vinder af gavekort til Heaven4kids.dk

Allan Højsted

De heldige vindere af ophold på Ruths Hotel

Ruud van Kordenoordt, København

Randi Enemark, Sabro

Den heldige vinder af gavekort til Hummel børnetøj

Sandie Jørgensen

Den heldige vinder af Moccamaster 

Rikke Neipart, Hillerød

De heldige vindere af skoletaske og penalhus fra Ticket to Heaven

Bettina Enevoldsen, Odense

Annemette Schmidt, Frederikssund

Linda Christiansen, Frederikssund

Den heldige vinder af gavekort til Reimashop.dk

Flemming Kvist Jensen, Aalborg

Den heldige vinder af hel billedvæg fra VISSEVASSE

Linnea Høgh

De heldige vindere af Ribcap skaterhjelm

Amira Marie Westen

Lilian Engelhard Eriksen, Brabrand

Den heldige vinder af Chick samlering

Pernille Thorsted

Den heldige vinder af RETROit Cobana sækkestol

Monica Figgé Jensen, Aars

Den heldige vinder af Kubus 4 lysestage

Cecilie Nielsen

De heldige vindere af børnebogen ‘Den store Carl’

Vibeke Thomsen, Ulfborg

Inge Merethe Thomsen, Ulfborg

Kristine Wifstrand, Vanløse

Elin Petersen, Grenaa

Maria Ejlersen, Odense SØ

Den heldige vinder af 10 x Eskimo 3 kids Tutti-Frutti

Belinda Sørensen, Varde

De heldige vindere af en tur i Tivoli for hele familien og besøg Rasmus Klump’s verden

Johnna Hansen, Måløv

Betina Pettersen, Herning

Anne Sofie, Holsterbro

Den heldige vinder af et års forbrug af NEUTRAL

Kathrine Lak Nielsen, Viby J.

De heldige vindere af billetter til ‘HJEM’ og en særlig ‘HJEM’-paraply

Elin Petersen, Grenaa

Camilla Nyegaard, Ulstrup

Sarah Hansen, Silkeborg

De heldige vindere af billetter til ‘Skammerens Datter’

Inge Madsen, Jerslev

Inge Merethe Thomsen, Ulfborg

Sophie Hansen, Silkeborg

Joan Riisgaard, Viborg

Fie Svensson, København N

De heldige vindere af ‘Børns selvfølelse’

Ditte Marie Dumlao, København K
Christina Mattson, Aarhus V
Camilla Aviaaja Enoksen, Lystrup
Mia Vildbrad
Pernille Gry

Den heldige vinder af fede Svampebob præmier og biografbilletter:

Birgith Alsing, Vallensbæk

De heldige vindere af bleer og økomad til babyer fra Grøn Balance:

Jeanette Maria Brask, Rønnede
Shun Che To Thoning, Frederiksberg C
Flemming Kvist Jensen, Aalborg SØ
Brian Holm, Gadstrup

De heldige vindere af Rasmuk Klump og Pingo kostumer:

Donna Hansen, Frederikshavn
Kristina Knudsen, Grindsted

De heldige vindere af babytøj fra Norlie:

Ulla Maria Olsen, Hundslund
Mille Thomassen, Skanderborg

Den heldige vinder af Sansegyngen inkl. pude:
Pernille Fagerberg

De heldige vindere af julekalender fra Playmobil:
Camilla Lehn, Holte
Linda Lotzkat, Haderslev

De heldige vindere af motorisk julekalender:
Lene Bøgelund, Kolding
Hanne Maabjerg, Herning
Anna Konopko, Vinderup
Sidsel Thaysen, Årslev
Mona Simonsen, København S
Lillian Louie Toft, Roskilde

De heldige vindere af Pixi julekalender:
Mette Bjørnkjær, Hellerup
Kirsten Krogager, Næstved
Mona Diget, Kjellerup
Lars Reinholt, Hornsyld
Birgit Kahlmeyer, Vanløse
Sanne Foget, Thisted

Den heldige vinder af gavepakke fra Little People:
Sidsel Antonia Larsen, Virum

De heldige vindere af gavekort til Hollys.dk:
Stine Tell, Jystrup
Laura Juhl, Vanløse
Nickie Jørgensen, Nivå

Den heldige vinder af ferieophold hos Dayz:
Nellie Frost, Ikast

De heldige vindere af bog med kostråd og økologiske frugtstænger fra Castus:
Steen Nielsen, Herning
Helle Wind, Kastrup
Lone Bloch Müller, Skanderborg
Nynne Skals, Thorsø
Merete Oda Nielsen, Dragør

De heldige vindere af trælegetøj fra BR:
Signe Lange, Helsingør
Alina Dinu, Valby
Miller Brøndel, Nakskov
Camilla Bennetsen, Brædstrup
Julie Wagner Kold, Nørresundby

De heldige vindere af adgang til Børnebazar i Aarhus:
Anja Schneider Andersen, Ans
Carin Willingsøe, Brønshøj
Tove Ekkelund, Hasselager
Mille Thomassen, Skanderborg
Rikke Gottschalck, Aarhus

Den heldige vinder af børnebogen Mimbo Jimbo:
Sine Rove, København Ø

De heldige vindere af tøj fra dyrebar:
Christina Frank Nielsen, Humlebæk (Bukser)
Brian Iversen, Hasselager (Suttesnor og hagesmæk)
Evguenia Klimova, Aarhus C (Leggins)
Jim Hansen, Nyborg (Kjole)
Anette Greisen, Valby (Leggins)
Nana Pedersen, Odense (Suttesnor og hagesmæk)
Maya Thomsen, Gærum (Leggins)

De heldige vindere af et års abonnement på MinBio:
Marta Jacobsen, Hurup Thy
Alexander Jakob Risumfeldt, Hals
Dorte Skotte, Kgs. Lyngby
Jens Haugaard, Skødstrup
Sarah Hamze, Århus C
Louise Honore, Vejle
Pernille Høyer, Odense N
Lene Funder Stehnij, Roskilde
Maria Pöhl Nielsen, København S
Mai Langelykke, Rødovre

De heldige vindere af Take-Along Zoo og Akvarium fra Playmobil:
Valgerdur Helga Johannsdottir, Odense
Ingrid Liboriussen, København S
Trine Høgedal, Roslev
Hanne Maabjerg, Herning
Anna Nordbek, Stouby

De heldige vindere af cykelhjelm fra Småfolk:
Helle Gnudtzmann, Randers NV
Vivian Pedersen, Faaborg
Malene Vallentin Ryberg, Hvidovre
Mille Rosengaard, Hvidovre
Nanna Holst Philipp, Ribe

De heldige vindere fra Baby- og Småbørnsmessen:
Et års forbrug af Vibelle fra Aldi:
Christian Nielsen, Frederiksberg

Et fuldt Nomi High Chair sæt fra Evomove:
Julie-Joy Lindgren Olsen, Rødovre

Edge Duo Combi kombivogn fra Emmaljunga:
Henrik Schwartz, Holbæk

Den heldige vinder af billetter til danseforestillingen Den røde ballon:
Ditte Maria Dumlao, København K

De heldige vindere af biobilletter til Peddersen & Findus:
Anna Louise Madsen, København NV
Cathleen Nielsen, Skovlunde
Mathias Hegndal, Ans
Agata Smolarz, Vallensbæk Strand
Tina Kringelbach, Brønshøj
Line Rønn, Grenaa

Den heldige vindere af billetter til Experimentarium City:
Camilla Høltermand, København NV

De heldige vindere af biobilletter til Flyvemaskiner ll – Redningsaktionen:
Emma Brix, Frederikshavn
Barbara Hessellund, København Ø

Den heldige vinder af lampe:
Birthe Madsen, Aars

De heldige vindere af aktivitetsstativ fra Franck og Fischer:
Kathrine Windahl
Inge Wemmelund

De heldige vindere af godnat-pakke fra Rasmus Klump:
Kathrine Larsen, Helsinge
Charlotte Sjøgren Jakobsen, Silkeborg
Freja Bossen, Tønder

De heldige vindere af innovativ amme-bh fra Carriwell:
Pil Storm Giersing, Vedbæk
Line Micka Kenberg, Valby
Dorte Bloch Holm, Storvorde

De heldige vindere af babystarpakke fra Norlie:
Mona Mørup, Silkeborg
Signe Jensen, Aalborg

Den heldige vinder af de originale navnesutter:
Nete Lyhne, Vejle

De heldige vindere af biobilletter til Postmand Per:
Elin Petersen, Grenaa
Dorte Hulbæk, Valby
Mona Suldrup, Vordingborg
Sara Nørgaard, Sorø
Charlotte Wibolt, Brøndby

De heldige vindere af vaskepulver fra Neutral:
Jonna Møller, Køge
Zenia Juul, Vanløse
Kate Oldenburg, Fredensborg
Caroline Kerwood, Vildbjerg
Lise Hamann, Gredstedbro

De heldige vindere af WOW-cup:
Dinah Girsel, Mariager
Maibritt Larsen, Glostrup
Christel Stenkær, Aalborg SØ

Den heldige vinder af sansegynge:
Anja Bach Jensen, Brønderslev

Den heldige vinder af tandbørste-sæt til børn:
Iben Janns Skøtt, Rødding

Den heldige vinder af løbecykel i BMX stil:
Mia Dam, Hvidovre

De heldige vindere af biobilletter til Sådan træner du din drage 2:
Helle Gnudtzmann, Randers NV
Elina Sveca, Tinglev
Benjamin Madsen, Hornsyld
Camilla Meyer, Slagelse
Trine Riber, Støvring
Joan Gjedtvolsen, Valby
Marta Califano, Skødstrup
Mette Wozniak, Odense C
Cindie Væver Bjerregaard, Aalborg SV
Maria Janvit Stefansson, Ballerup

De heldige vindere af alderssvarende legetøj fra Fisher-Price:
0-9 måneder:
Inger Knudsen, Brønderslev

10-18 måneder:
Flemming A. Jensen, Aarhus C

18-36 måneder:
Pernille Hansen, Aarup

De heldige vindere i Vores Børns store forårskonkurrence:
Vinderen af en babyseng fra Flexa:
Pia Hornbech Jespersen, København S

Vinderen af Nomi High Chair:
Samanda Hansen, Hillerød

Vinderen af klapvogn fra Emmaljunga:
Gitte Bekker, Løsning

De heldige vindere af pakke med solcreme fra Apoteket:
Iben Eskildsen, Fredericia
Mette Scheirmarcher Amdisen, Taastrup
Camilla Thøgersen, Herlev

De heldige vindere af sommerkit fra Grøn Balance / Smaafolk:
Astrid Pedersen, Aulum
Janni Zesach, Hadsten
Carina Rønholt Thorsen, Hemmet

Den heldige vinder af Nomi High Chair:
Sonia Carvalho, København Ø

De heldige vindere af Kreative sæt fra Lego Duplo:
Vinderne af is-sæt:
Louise Reistrup, Køge
Inger Marie Jessen, Struer
Søren Gøgsig, Herning
Sarah Johansen, Allerød

Vinderne af burger-sæt:
Annette Drews, Århus N
Ajshe Abdija, Glostrup
Karen Atzen, Augustenborg
Sofie Mathilde Olsen, Aalborg
Yvonne Køster, Nærum

De heldige vindere af kjole fra Black Sawn Fashion:
Sanne Nagel, Køge
Marie Louise Dahl, Odense
Filippa Madsen, København S

Den heldige vinder af sommerophold på Ystad Saltsjöbad:
Mette Sudergaard Pedersen, Lem

De heldige vindere af ladcykel fra Winther:
Rina Oldager Miehs, Rødding
Sara Simick, København V
Martin Rossil, København S

De heldige vindere af kogebogen Low carb – vol 2. fra Vægtkonsulenterne.dk:
Rie Birkelund, Rødding
Kristina Tandrup Gittesdatter , København NV
Camilla Bek Paulsen, Odense C
Anna Christensen  , Sønderborg
Tonie Helmersen , Gråsten

De heldige vindere af bogen Redebygning for begyndere:
Michele Christiansen, Herlev
Mine Neumann, København Ø
Bonnie Bruun, Holstebro
Lise Franke Schmidt, Holstebro
Heidi Holm-Jacobsen, Hadsund

Den heldige vinder af pusletaske fra Ida Ising:
Maria Hansen, Jægerspris

De heldige vinde af bogen Raw fast food:
Claus Højer, Nyborg
Monika Odefey, København S
Julie Leleur Johnsen, Skørping
Sigrun Aradottir, Aalborg Ø
Susanna Selinda Eliasen, Ikast

De heldige vindere af børnebestik fra designletters.dk:
Amira Resic, Odense NØ
Michelle Wee, Hvidovre
Caroline Jessen, Odense C
Susie Christensen, Virum
Lina Kjær Sørensen, Vildbjerg
Tascha Nørskov, Agedrup
Vibe Würth, Ry

De heldige vindere af gavekort til 808:
Jane Nielsen, Frederikshavn
Kirsten Aakerman, Hvalsø
Jannie Laigaard, Risskov

De heldige vindere af smykker fra Susanne Friis Bjørner:
Malene Traulsen, Helsingør
Teresa Tran, Aarhus N
Thue Welinder, København S
Lotte Thylstrup, Herning

De heldige vindere af sengesæt fra Mads Nørgaard Eftf:
Anna Oxvang, Slangerup
Linda Mørk, Skive
Mats Damgaard Hansen, Odense V
Louise Pedersen, Højbjerg
Githa Fuhlendorff, København NV
Andreas Hjertebjerg Kromann, Vanløse
Jeanette Stjerne, Risskov
Hanne Holm Lautrup, Herlev
Pernille Berg Andersen, Odense SØ
Tine Blom, Haderslev

De heldige vindere af gavekort til While You Wait:
Karin Ingvardsen, Værløse
Christina Hansen, Søndersø

De heldige vindere af gavekort til App Store med Rasmus Klump:
Inga Beck Johnson, Mariager
Brith Bjerregaard Brøns Hansen, Hvidovre
Silvana Treneski, Kgs. Lyngby

Den heldige vinder af en iPad med Dinsey Junior:
Alice Østberg, Jyllinge

De heldige vindere af Prinsesse Sofias magiske amulet:
Patricia Mikkelsen, Lejre
Marc Lindstrøm-Pauking, Viborg

Den heldige vinder af den elektroniske parkeringsskive ParkOne:
Luise Lykke Pedersen, Brørup

De heldige vindere af gavekort til App Store med Rasmus Klump:
Inga Beck Johnsen, Mariager
Brith Bjerregaard Brøns Hansen, Hvidovre
Silvana Treneski, Kgs. Lyngby

Den heldige vinder af dyreklinik fra Playmobil:
Sine Ehlers, Ringsted

De heldige vindere af Stokke Steps med tilbehør:
Michelle Shawnley, Helsinge
Emine Baskaya, Rødovre

De heldige vindere af bleer fra Grøn Balance og øko-babymad fra Lovemade:
Katharina Meinhardt, Odense S
Maiken Ravnø, Valby
Anette Gamskær Sørensen, Skive

De heldige vindere af frugtstænger fra Castus og madkassesæt:
Suzy Dufrenne, Herfølge
Christina Guhle Hartmann, Lille Skensved
Lise Hjelholt, København K
Malene Oxvig Enevoldsen, Odder
Michael Witthøfft Sørensen, Hørve

De heldige vindere af billetter til Cake World Nordic:
Christina Weyhe, Hvidovre
Kathrine Artman, Ølstykke
Maria Secher Trudsø, Roskilde

De heldige vindere af billetter til Baby- og småbørnsmessen:
Lene Hillerstrøm, Nykøbing F
Louise Zobbe, Holbæk
Steffanie Rasmussen, Nørre Aaby
Kristina Romby, København NV
Felicia Larsen, København V
Simone Stovell, Kgs. Lyngby
Maria Rasmussen, Ballerup
Nhi Phan, Taastrup
Sanne Nagel, Køge
Lizzie Munch, Hillerød

Den heldige vinder af et års forbrug af Bio-tex Superkoncentreret:
Anneli Kjellerström, Søborg

De heldige vindere af Illutration til børneværelset:
Christina Altenburg Larsen, Bording
Annemette Kloster, Åbyhøj
Lisa Christensen, Aalborg
Julie Avsever, København S
Susanne Eliasen, Ikast
Anni Rasmussen, Hobro
Cecilie O. Carlsen, Smørum
Bolethe Kristensen, Kolding

Den heldige vinder af Mountain Buggy-klapvogn:
Merete Louise Østberg, Jyllinge

De heldige vindere af 1 års abonnement på MinBio:
Jytte Takahashi, Sakskøbing
Mette Møland, Brøndby
Hanne Nissen, Hedensted
Annette Egsgaard, Billund
Mie Kreutzmann Jørgensen, Aalborg
Rikke Mathiesen, Esbjerg N
Kirsten Brocelius, Herning
Wafaa Daoud, Humlebæk
Linda Sletting Jensen, Hjørring
Mia Jørgensen, Rudkøbing

Stort tillykke! Præmierne er på vej til vinderne.

debate

Vis facebook-kommentarer

Skjul facebook-kommentarer

Tags:

Hvis du fandt denne artikel interessant, kan du i magasinet Vores Børn få mange flere råd, guides og inspiration om alt fra psykologi og familieliv til forbrug, bragt direkte til din dør hver måned. Vi er ikke bange for at tale om tabubelagte emner og gør vores bedste for at afspejle hele dit liv som forælder. Lige nu kan du få 3 mdr. abonnement og F&F Herbert bamsen som særligt tilbud. Klik herunder, for at benytte tilbuddet.

loading...